Naslouchat dětem (pro pedagogy)

 

 
 

 

Popis semináře:
Základním cílem semináře je seznámit účastníky s metodou Cesta od Brandon Bays a s tím, jak ji mohou začlenit do své práce s dětmi.

Cesta se zrodila z osobní zkušenosti Brandon Bays, světově uznávané terapeutky, učitelky a autorky knih, které se podařilo pomocí spontánně vyvinuté metody zcela vyléčit diagnostikovaný nádor dělohy, velký jako basketbalový míč, bez jakýchkoli léků nebo operace během necelých 7 týdnů. Techniky své práce pak popsala v knize Cesta („The Journey“), která se stala mezinárodním bestsellerem. Jedná se o jednoduchou, ale velice účinnou metodu integrace mysli, těla a ducha, která vede k uvolnění starých emocionálních zranění a k nastartování samoléčivého procesu v těle.

Metoda Cesta byla potvrzena výsledky nejmodernějších vědeckých výzkumů v oblasti buněčné biologie (viz např. práce molekulární bioložky Candace Pert, autorky knihy Molekuly emocí a jedné z osobností filmu Co my jen víme, nebo endokrinologa Dr. Deepaka Chopry). Emoce vyvolávají v našem těle biochemické reakce. Při jejich potlačení dochází k zablokování buněčných receptorů a narušení zdravé komunikace mezi buňkami. V těle tak vzniká porucha, nejprve skrytá, která se časem může projevit jako vážná nemoc právě v místě zablokovaných buněčných receptorů. Velká část těchto bloků vzniká samozřejmě již v raném dětství. K negativnímu „naprogramování“ našich buněk dochází vždy, když se nacházíme ve vrcholném emočním stavu a když tuto emoci právě v tom okamžiku potlačíme. Chceme-li toto naprogramování přerušit, je nutno odkrýt buněčné vzpomínky a uvolnit je. Přeprogramování pak musí probíhat na stejné podvědomé úrovni, která původní bloky vytvořila. Je dokázáno, že pokud zdravě cítíme a vyjádříme své emoce, buněčné receptory zůstanou otevřené.

Nejvíce zážitků, které nás takto ovlivňují, vzniká během našeho dětství. Je jasné, že nemůžeme děti ochránit před veškerýma nástraha světa, nicméně můžeme rozhodně velkou mírou přispět k tomu, aby ta zátěž, kterou si do života ponesou, byla co nejmenší.

Pomocí této techniky je možno pomoct dětem vyrovnat se s tématy, jako

Starch, pocit bezmoci, problémy s učením, schopnost sebevyjádření, ztráta někoho blízkého, rozvod rodičů, šikana…Také pomáhá poodkrýt v dětech jejich zářící potenciál, posílit jejich sebedůvěru a rozvíjet tvořivost.

 

Při práci s dítětem, zvláště při řešení konfliktních situací, je důležité si uvědomit, co jsou  mé emoce, přijmout je. Dokázat je vědomě oddělit od emocí dítěte nemusí být vždy jednoduchá záležitost, seminář nabízí  metody na práci s vlastním emocemi a  techniky pro práci s dětmi indivdidálně i ve skupině.

Tento seminář představuje dva dny nabité nejen teorií, ale hlavně praktickými cvičeními.

První den bude zaměřen na Vás a Vaše potřeby. Budete mít možnost se s metodou Cesta blíže seznámit a na vlastní kůži si proces Cesty pro děti a jiné techniky projít a prožít. Vaše vlastní otevřenost bude bránou k pochopení pocitů a potřeb dětí.

Tím si osvojíte praktický a účinný nástroj, s nímž bude moci dále pomáhat dětem řešit nejrůznější témata a traumatizující životní situace. Budete mít k dispozici skripta s podrobným návodem, pomocí kterého hladce projdete celým procesem.

Druhý den je zaměřen více na to, jak tyto nástroje můžete používat v praxi s dětmi. Díky tomu, že si sami prožijete proces objevení vlastního potenciálu, naučíte se ho spontánně používat vždy, když bude v životě potřeba.

Přijďte s otevřenou myslí a otevřeným srdcem, s upřímným přáním osvobodit sebe, své vnitřní dítě i děti okolo nás!

 

Doporučujeme přečíst si knihu Cesta pro děti od autorky Brandon Bays. Tato kniha obsahuje zkušenosti terapeutů a příběhy dětí, které Cestu samy na sobě zažily.

Termín: 20.+.21.května 2016

Místo: Ostrava

Cena: Kč 2390,-

Chci se přihlásit  ZDE


K přihlášce je potřeba doložit potvrzení od zaměstnavatele, že pracujete s dětmi.

 

Na našem webu využíváme soubory cookies, které nám pomáhají zkvalitnit naše služby. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich využitím.

Další informace OK